Uber ve AXA dan İş Birliği

Dünyanın birçok önemli şehrinde hizmet sunan özel şoförlü araç / taksi kiralama servisi Uber, Fransız sigorta devi AXA ile iş birliğine gitti.

Ekonomi ve iş dünyasının köklü derdilerinden Fortune'da yer alan haberin içeriğine göre AXA, bu iş birliği ile Uber'in Fransa'da çalışan şöförlerine sigorta güvencesi sağlayacak. Uber iş yaptığı ABD ve İngiltere gibi ülkelerde de buna benzer iş birlikleri kurmuştu. Fransa'daki ortaklığı diğerlerine göre yeni faydaları da beraberinde getiriyor. Uber'in Avrupa, Orta Doğu, ve Afrika Operasyon Başkanı Pierre-Dimitri Gore-Coty yaptığı açıklamada, "Bu ortaklık, bir düğmeye dokunarak esnek çalışmanın keyfini çıkaran bağımsız çalışanlar için bir güvenlik ağı sağlayacak ve mümkün olan en iyi deneyimi yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Haberde iş birliğinin Fransız sürücülere  sağlayacağı faydalar hakkında bilgi verilmezken, sigortanın bedelsiz sunulacağı ifade edildi. AXA ise poliçenin bir kaza durumunda tıbbi masrafları, engellilik tazminatlarını ve hayatta kalanlara sağlanan faydaları kapsayacağını duyurdu.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(544)619-5851