RE-PIE Bir İlke İmza Attı

RE-PIE Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi, Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi olmasının yanı sıra emeklilik fonlarından yatırım alan ilk bağımsız portföy yönetimi şirketi olma özelliğini de elde etti. RE-PIE'nin kurduğu Anadolu Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu, Fiba Emeklilik’in yatırımcıları arasına katılmasının ardından BES katılımcılarına da nitelikli arazi yatırımı imkanı sunmaya başladı.

RE-PIE Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.'nin Genel Müdürü olan Hasan Bayhan, “Emeklilik fonlarından yatırım alan ilk bağımsız portföy yönetimi şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz. Orta ve uzun vadede dünyadaki örnekleri gibi emeklilik fonlarının gayrimenkul ve girişim sermayesi yatırım fonlarına daha çok yatırım yapmasını bekliyoruz’’ dedi. Bireysel Emeklilik Sistemi'nde arazi yatırımı imkanı sunan ilk emeklilik şirketi Fiba Emeklilik’in Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu ise, ‘’Katılımcılarımız artık emeklilik yatırımlarına arazi gibi değer artış potansiyeli yüksek bir varlık sınıfını ekleme şansına da sahip olacaklar. Sektörde bu ilki gerçekleştirdiğimiz için mutlu ve gururluyuz’’ dedi.

Anadolu Stratejik Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun ülkemizde gelişmekte olan illerde stratejik arsa ve arazilere yatırım yaparak sermaye büyümesi ve yatırımcılarına önemli oranlarda getiri sağlamayı amaçladığına dikkat çeken Hasan Bayhan açıklamasında;  “Arazi fonu, yatırımcılara kişisel anlamda erişimin kolay olmadığı bir segmente ve cazip getiri fırsatlarına ulaşma imkanı tanıyor. Fon, ilk yatırımlarını 30 parça ve 400 dönüm araziye yaptı. Stratejik olarak fon, Anadolu kentlerine, özellikle de nüfusu 750 binin üzerindeki büyük şehirlere odaklanıp; söz konusu büyük şehirlerdeki nüfusu 30 binin üzerindeki belediyelerin sınırlarında yer alan arsa ve arazilere öncelik tanımaya devam edecek.” diye konuştu.

Gayrimenkul yatırım fonlarına ilginin ilerleyen zamanda artarak devam edeceğini kaydeden Hasan Bayhan, emeklilik fonlarının gayrimenkul fonu yatırımı yapmaya başlamasının uzun vadede BES'e değer katacağını söyledi. Türk yatırımcısı açısından gayrimenkulün önemli bir yatırım aracı olduğunu hatırlatan Bayhan, bu konudaki düşüncelerini “BES’te özellikle arazi gibi yatırım araçlarına imkan tanınması kişilerin BES’e olan güvenini artıracak, sistemde kalma sürelerini uzatacaktır. Tüm bunlar devlet katkısı avantajı ile bir araya geldiğinde yatırımcılara emeklilik planlamaları için önemli finansal katkılar sağlayacaktır.” şeklinde paylaştı.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(544)619-5851