Amazon Sigorta Devi Nationwide ile İş Birliği Yaptı

Amazon gibi dev şirketlerin sigorta piyasasına girmesinden dolayı sigortacılar büyük korkuya kapılmıştı, ancak korktukları gibi olmadı. ABD'li sigorta devi Nationwide, online perakende deviyle bir ortaklık sağladı.

Columbus Dispatch tarafından hazırlanan araştırmaya göre, kullanıma dayalı sigorta programının üyeleri Amazon Echo gibi cihazlar vasıtasıyla Alexa aracılığıyla telematik bilgilere erişebiliyor. ABD'nin sigorta sektörünün en büyük şirketi Nationwide de "SmartRide" güvenli sürüş planının bir parçası olarak Amazon Alexa ile birlikte çalışmaya başladı. Bu iş birliği ile sonrasında müşteriler, sigorta primlerini azaltmaya yardımcı olabilecek kişiselleştirilmiş sürüş bilgilerine erişmek için özel cihazlar kullanabilecek.

Şirket'in Kurumsal Dijital Optimizasyon Başkan Yardımcısı olan Sam Rassekh konuşmasında, "Dijital ses teknolojilerinin tüketicilerin ses tanıma teknolojisi ile hızlı bir şekilde bilgiye, ürünlere ve hizmetlere erişim sağlamasına imkân tanıyan giderek popüler bir iletişim yöntemi haline geldiğini kabul ediyoruz.” mesajını verdi.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(544)619-5851