Küçük Yatırımcının En İyi Kazanç Kanalı BES

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, OKS'nin BES'in kapsamını artırmak için iyi bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Bunu "BES'in küçük yatırımlarla birikim yapılabilecek şu anda var olan en iyi sistem olduğunun anlatmalıyız. Sistem tüm vatandaşlarımızı kapsamayı amaçlıyor. Kesintisi az olan şeffaf bir sistem. Vatandaşlarımızın birikimlerini değerlendirebilecekleri profesyonel bir yatırım aracı olan BES'te devlet katkısı %25; altın, döviz, kira sertifikaları ve hisse senetleri gibi araçlara sahip fonlarda değerlendirilen birikimlerin katkısı ise %10 civarlarında" sözleriyle ifade etti. Sincek, OKS'nin de desteğiyle Katılım Emeklilik'in 400 bin kişiyi BES sitemine dahil ettiğini söyledi.

"Sistemi Gençlere Daha İyi Anlatmalıyız!"

Sistemin katılımcılara büyük fayda ve kolaylık sağladığını belirten Ayhan Sincek, "Birikim ve tasarruf yapılırken finansal okuryazarlık önemli bir konu. Küçük birikimlerle, doğru yere odaklanarak, enflasyona yenilmeden tasarruf edilebileceğini anlatmamız gerekiyor. Tasarruf bilinci oluşturmayı milli bir mesele olarak görüyoruz" şeklinde konuştu. Gençler ve düşük gelirli çalışanların sistemde kalmaya daha fazla meyilli olduğunu aktaran Sincek, sistem gençlere daha iyi anlatılırsa gençlerin sistemde kalma sürelerinin uzayacağına dikkat çekti. Katılım Emeklilik'in, Otomatik Katılım'ın başladığı 2017 başından beri 200 binden fazla kişiyi BES'e Otomatik Katılımla dahil ettiğini belirten Sincek; "Kamu kurumları da dahil olmak üzere 313 şirketin Otomatik BES'e katılımını gerçekleştirdik, 200 binden fazla kişinin sisteme dahil olmasını sağladık" dedi.

Sincek, kuruluşunun üzerinden geçen 3 yılda Katılım Emeklilik'in BES ve Otomatik Katılım'da 800 milyon lira fon büyüklüğüne ulaştığını aktarırken "Katılım Emeklilik, sektörü de beraberinde büyüttü. Yakın gelecekte dağıtım kanalını acentelerle de güçlendirmeye hazırlanıyoruz; sağlık sigortası ve kobilere özel yeni ürünlerle de hizmet kapsamımızı genişleteceğiz" dedi.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(544)619-5851