Sigortacılık hızla değişiyor

Allianz, internet sitesinde CEO Oliver Bäte'nin Güney Afrika'nın Sun City kentinde önceki gün başlayan 44. Yıllık Sigorta Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmaya yer verdi.  Allianz SE CEO'su Oliver Bäte, "Karışıklık, Tartışma ve Teslim" başlıklı konferansın açılışında yaptığı konuşmada, dijitalleşmenin yarattığı sigorta endüstrisinin derin dönüşümüne değindi.

Bäte, "Günümüzün hızla değişen dünyasında, hızlı bir şekilde yenilik yapmak ve gerekirse rotayı hızla değiştirmek çok önemlidir. Sigorta endüstrisi, diğer müşteri hizmetleri endüstrileri gibi, dijitalleşmenin hayatımızı kapsayan geniş kapsamlı etkisinden dolayı değişiyor. Müşterilerin yeni beklentileri var, artan sayıdaki riskler sahne alıyor ve yapay zeka (AI), ses tabanlı akıllı asistan (yani 'Alexa'), telematik, giyilebilir ve dronlar temelde geleneksel sigorta modelini değiştiriyorlar” diye konuştu. Allianz olarak bu temelden yola çıkarak, müşterilerine hizmet etme şekillerini tamamen gözden geçirdiklerini belirterek, "Bu yönde mobil teknoloji, analitik, fin / insuretech alanlardaki rekabete yönelik yatırımlar yapıyoruz. Bugünün müşterileri, artık öncelikle kullanımı kolay, fiyat ve kalite bakımından şeffaf ve kişiselleştirilmiş  ve onlardan istedikleri dijital kanallar vasıtasıyla kendileri için uygun olan bir ürünleri talep eder duruma geldi" dedi. 

Bäte, konuşmasında Afrika'nın Allianz'ın odak noktalarından biri olduğuna dağindi ve "Afrika'daki pazar payımızı artırmak için global gücümüzü ve veri bilgimizi maksimum seviyede kullanacağız" dedi. 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(544)619-5851