Generali Dolu Hasarlarında Hasarsızlığı Bozmuyor

27 Temmuz Perşembe günü İstanbul ve çevresinde gerçekleşen, yaklaşık 20 dakika süren dolu ve şiddetli sağanak yağış birçok konut, iş yeri ve aracı hasara uğrattı. Ülkemizde gerçekleşen beklenmedik felaketler karşısında varlıkların teminat altına alınması ve yaşamın devamlılığı için sigortanın önemini vurgulayan Generali Sigorta müşterilerine hasar süreçlerinde kolaylıklar sağladığını açıkladı.

"Dolu hasarı sonrası hasarsızlık indirimini bozmayacağız!"

Generali Sigorta Teknik’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tümer, yaşanan afet sonucunda sigortanın önemine değinerek sigorta şirketlerine önemli sorumluluklar düştüğünü ifade etti: "İstanbul’da yaşanan dolu felaketi yüzünden binlerce ev, iş yeri ve otomobil zarar gördü. Yaşanan şiddetli dolu ve sağanak yağış nedeniyle pek çok vatandaşımızın ev ve araçlarında oluşan hasarla mağduriyet yaşaması sigorta şirketi olarak bizi harekete geçirdi. Maalesef bu gibi olaylar varlıklarımızın teminatı için sigortanın önemini bir kez daha gösteriyor. Sigorta poliçelerinde (konut, işyeri, kasko) gerekli teminatlar bulunduğu takdirde hasar bedeli karşılanmaktadır." dedi.

Tümer, konuşmasına: "Generali Sigorta olarak geçtiğimiz günlerde yaşanan bu üzücü doğa olayı sonrası üstlerine düşeni tereddütsüz bir şekilde yaptıklarını belirterek, bu kapsamda ivedilikle çalışmaları tamamlayarak, dolu hasarı alan Generali Sigorta müşterilerimizin kasko ve konut poliçeleri yenilemelerinde hasarsızlık indirimi bozulmayacaktır." şeklinde devam etti.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(544)619-5851